| Application | Outdoor video surveillance |
| Installation options |
Wall-mounted Ceiling-mounted |
| Connection type |
Wired Wireless |
| View | Кубическая |
| Execution | неповоротная |
| Sensor (type of matrix) | 1/1.79" CMOS |
| Lens | Fixed |
| Focal length | 4.58 mm |
| Removable lens | - |
| Resolution of the shooting | 2688x1520 |
| Video resolution | 2688x1520 |
| Matrix resolution | 4 Мп |
| Video format | H.264 |
| Frame frequency | 20 |
| Minimum lighting | 0.0005 lux; 0 lux with spotlights |
| Thermal imager | - |
| Motion Sensor | + |
| Microphone | + |
| Diagonally | 127 |
| Connection type | LAN/WiFi |
| Network interface | RJ-45 (10/100BASE-T) |
| Wireless network | IEEE 802.11 b/g/n, 2.4 GHz |
| Network protocols | SSL/TLS |
| Remote control | + |
| Memory card slot | MicroSD up to 512 GB |
| Smart event |
Motion detection Person detection Pet detection Vehicle detection Line-crossing detection Tamper detection |
| Alarm communication |
System notification System notification with snapshot (Tapo Care Services) |
| Working temperature | -20 °C ~ +45 °С |
| Dust | IP66 |
| Building material | Plastic |
| Power supply type | Power adapter |
| Food | 100-240 V AC, 50/60 Hz, 0.3A |
| Additionally | Bezdrotova bezpeka - WPA, WPA2-PSK |
| Equipment |
Tapo C325WB Power adapter Waterproof seal Mounting anchors Mounting screws Mounting template Waterproof cable attachments Quick start guide |
| Dimensions | 148.7 x 104 x 70.6 |
Comments (0)
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии