| Application | Outdoor video surveillance |
| Installation options |
Wall-mounted Ceiling-mounted |
| Connection type |
Wired Wireless |
| View | Кубическая |
| Execution | неповоротная |
| Sensor (type of matrix) | 1/2.7" |
| Lens | Fixed |
| Focal length | 3.89 mm |
| Removable lens | - |
| Resolution of the shooting | 2304x1296 |
| Video resolution | 2304x1296 |
| Matrix resolution | 3 МП |
| Video format | H.264 |
| Frame frequency | 15 |
| Night shooting | + |
| IR backlight | до 30 м |
| Thermal imager | - |
| Motion Sensor | + |
| Microphone | + |
| Connection type | LAN/WiFi |
| Network interface | RJ-45 (10/100BASE-T) |
| Wireless network | IEEE 802.11 b/g/n, 2.4 GHz |
| Network protocols | SSL/TLS |
| Remote control | + |
| Memory card slot | MicroSD up to 128 GB |
| Smart event | Motion detection |
| Alarm communication | Sending Push Notifications |
| Working temperature | -20 °C ~ +45 °С |
| Dust | IP66 |
| Building material | Plastic |
| Power supply type | Power adapter |
| Food | 100-240 V AC, 50/60 Hz, 0.3A |
| Additionally | Bezdrotova bezpeka - WPA, WPA2-PSK |
| Equipment |
Tapo C310 Power adapter Mounting bracket plate Wall plugs and screws Waterproof gasket Waterproof cable attachments Quick installation guide |
| Dimensions | 142.3 x 103.4 x 64.3 |
Comments (0)
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии