| Application |
Internal video surveillance External video surveillance |
| Installation options |
Tabletop Wall-mounted Ceiling |
| Connection type | Wireless |
| View | Кубическая |
| Execution | неповоротная |
| Sensor (type of matrix) | 1/2.8" |
| Lens | Fixed |
| Focal length | 3.3 mm |
| Removable lens | - |
| Resolution of the shooting | 2304x1296 |
| Video resolution | 2304x1296 |
| Matrix resolution | 3 МП |
| Video format | H.264 |
| Frame frequency | 30 |
| Night shooting | + |
| IR backlight | up to 9 m |
| Thermal imager | - |
| Motion Sensor | + |
| Microphone | + |
| Connection type | WiFi |
| Wireless network | IEEE 802.11 b/g/n |
| Network protocols | SSL/TLS |
| Remote control | + |
| Memory card slot | MicroSD up to 128 GB |
| Smart event | Motion detection |
| Alarm communication |
Sending push notifications Sound and light alarms |
| Working temperature | 0 °C ~ +40 °С |
| Building material | Plastic |
| Power supply type | Power adapter |
| Food | 100-240 V AC, 50/60 Hz, 0.3A |
| Additionally | Bezdrotova bezpeka - WPA, WPA2-PSK |
| Equipment |
Camera Tapo C110 DC power adapter User manual Screws Mounting template |
| Dimensions | 98.9 x 67.6 x 54.8 |
Comments (0)
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии